Otevřeli jsme další pobočku: nově nás najdete také v Českém Brodě

13.12.2021

Výhody tónovaných autoskel

blog-picture

Jaro přijde dřív, než se nadějeme, a s ním i sluneční paprsky, které umí vyhřát interiér auta rychlostí blesku. Přehřívání vzduchu ve vašem voze, ale i zvědavým pohledům kolemj(e)doucích můžete zamezit dvěma způsoby. Prvním jsou nejrůznější sluneční clony, které však zamezují nejen pohledu do auta, ale často i z něj. Druhým, o poznání elegantnějším a praktičtějším řešením, je tónování autoskel. Jak probíhá a jak použitím tónovaných skel neporušit zákon? Odpovědi najdete v dnešním článku.

Zákonné podmínky pro autofólie

Zatímco zadní skla v autě můžou být zatmavená libovolně, přední boční skla a čelní sklo musí od roku 2012 splňovat zákonné podmínky. A jak znějí?

  • Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 procent.
  • Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 procent.
  • Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu.
  • Příliš tmavé fólie mohou znamenat zákaz další jízdy a pokutu až 5 000 Kč.
  • Pokud je propustnost skel nižší než 20 procent, může být řidiči udělena pokuta až do výše 10 000 Kč nebo zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Omezí zvědavé pohledy i nepříjemné dopady slunečního záření

Tónovaná skla vypadají stylově, ale kromě toho mohou sloužit i jako ochrana proti zlodějům, kteří díky nim nevidí, co interiér vašeho auta ukrývá. Mimo to tmavá skla odrážejí sluneční paprsky, čímž zamezují nepříjemnému přehřívání. Omezení slunečních paprsků chrání i interiér vozu – palubní deska i čalounění na přímém slunci lehce vyblednou.

Pokud máte tónovaná skla a netušíte, jestli by před policejní kontrolou obstály, navštivte náš autoservis v Praze, ve kterém provádíme měření propustnosti autoskel. Školení pracovníci vám změří úroveň zatmavení a dozvíte se, zda odpovídá předpisům. Pokud ne, bez problémů vám přímo na místě vymění fólie za světlejší tak, abyste uchránili vnitřek svého auta před pohledy zvenčí i sluncem a zároveň dodržovali zákon.

Jak probíhá lepení fólií

Ať už chcete nalepit fólie na světlá skla, nebo potřebujete vyměnit příliš tmavé zastínění za světlejší, celý proces je časově nenáročný. Stačí přijet k nám nám, kde vám pečlivě očistíme a odmastíme povrch skel a aplikujeme vhodnou fólii. V případě výměny samozřejmě nejprve odstraníme původní vrstvu.

Chcete změřit propustnost vašich tónovaných autoskel nebo nalepit zbrusu nové fólie? Zavolejte nám nebo se pohodlně objednejte online.

blogBanner

blogBanner

Autosklo a pneuservis Kalfas
Nupecká 42, Praha 10, 100 00 Strašnice

otevírací doba

PO - PÁ 8:00 - 17:00


+420 731 151 200

Autosklo a pneuservis Kalfas
Františka Macháčka 1461, 282 01 Český Brod

otevírací doba

PO - PÁ 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00


+420 608 255 141