Pozor: během následujících týdnů se budeme stěhovat na novou adresu. O novém umístění naší provozovny vás budeme brzy informovat.

Inspirujte se v našem blogu

Výhody tónovaných autoskel

13.12.2021

Jaro přijde dřív, než se nadějeme, a s ním i sluneční paprsky, které umí vyhřát interiér auta rychlostí blesku. Přehřívání vzduchu ve vašem voze, ale i zvědavým pohledům kolemj(e)doucích můžete zamezit dvěma způsoby. Prvním jsou nejrůznější sluneční clony, které však zamezují nejen pohledu do auta, ale často i z něj. Druhým, o poznání elegantnějším a praktičtějším řešením, je tónování autoskel. Jak probíhá a jak použitím tónovaných skel neporušit zákon? Odpovědi najdete v dnešním článku.

Přezutí na zimní pneumatiky: vše, co potřebujete vědět

09.11.2021

S příchodem listopadu přišly i první mrazíky a motoristi proto musí začít přemýšlet o výměně pneumatik na zimní sadu. Je vhodné nenechávat věci na poslední chvíli a raději si už teď obstarat zimní gumy, ať vás pak nepřekvapí první sníh.

Jak dlouho trvá výměna skla?

01.11.2021

I když jste nejopatrnějším řidičem široko daleko, výměně autoskla se během svého života vyhnete jen těžko. Jeho poškození totiž ve většině případů zaviní někdo cizí, nejčastěji zloděj nebo malý, ale tvrdý předmět, který odlétl od kola okolo jedoucího auta. Jak postupovat, pokud je třeba sklo vyměnit, a jak dlouho celá akce trvá?

Runflaty – ano, či ne?

24.09.2021

Nově vyrobené automobily často nemají v kufru rezervu a potřebné nářadí. Místo toho jsou vybaveny sadami pro opravu pneumatik nebo pneumatikami run-flat. Ty nejsou žádnou novinkou, vznikly už ve třicátých letech minulého století. Ve vylepšené podobě se používají dodnes.

Výměna střešního okna – kdy je potřeba?

25.08.2021

V minulosti bylo střešní okno luxusním výdobytkem, který navíc zajišťoval jeden z mála způsobů, jak do auta vehnat trochu čerstvého vzduchu. V dnešní době, kde je již většina aut automaticky vybavena klimatizací, se mohou střešní okna jevit jako přežitek, přesto má tento módní doplněk na autech ještě dnes celou řadu výhod ale i nevýhod. Jaké to jsou a kdy je potřeba pomýšlet na jeho výměnu?

Prasklina na čelním skle - jak ji řešit?

24.06.2021

Štěrk, kamínky či škváry můžou na silnicích způsobit pěknou paseku. Každý řidič jistě zažil drobný šok, když mu kamínek odstřelený od kola narazil do čelního skla. Často tento náraz sklo ustojí (je k tomu přece jen uzpůsobeno), stačí ale větší síla nebo přesně mířený náraz do již vzniklé (často neviditelné) prasklinky a pohroma je na světě..

Potřebujete vyměnit sklo?

Pro nás je to hračka!

Autosklo a pneuservis Kalfas Malešická 2749/18, 130 00 Praha 3