Pozor: Z dočasné adresy jsme se přesunuli již na stálo na novou adresu: Nupacká 42, Praha 10, 100 00 Strašnice.

Inspirujte se v našem blogu

Čištění autosedaček, jak na to?

03.01.2023

Autosedačky se časem přirozeně zašpiní – ať už kvůli neopatrné konzumaci jídla a pití přímo v autě, dětským spolujezdcům, kteří jsou na zašpinění svého okolí experti, nebo kvůli domácím mazlíčkům. Skvrny, prach a nečistoty budete coby majitelé auta zkrátka muset čas od času řešit, abyste měli interiér vašeho vozu zase jako ze škatulky.

Rozleštění poškrábaného autoskla: jak na to?

21.11.2022

Poškrábané sklo na autě není nic neobvyklého – příčinou nemusí být jen odletující kamínky, ale i nešetrné mytí a čištění příliš hrubými či abrazivními prostředky. Často za škrábance mohou ale i stěrače, které stírají nasucho. Se škrábancem na skle nemusíte však hned uhánět do servisu, při menších rýhách si poradíte i svépomocí.

Pojistná událost: rozbité čelní sklo – co je třeba vědět?

21.10.2022

Ani při té nejopatrnější jízdě se nedá vyhnout riziku poškození auta. A pokud jde o poškození čelního skla, platí to dvojnásob – viníkem je nejčastěji neovlivnitelná událost, například kamínek, který odletěl od auta jedoucího před vámi, nebo kroupy. Jaké pojištění zvolit, pokud nechcete podobné nehody platit ze svého, a kdy je nutné sklo měnit?

Jak sundat pneumatiku z disku

29.09.2022

S blížící se zimou přichází také povinnost přezout auta z letních pneumatik na zimní. Pokud vaše sada zimních pneumatik dosluhuje, pravděpodobně vás čeká výměna nebo výběr nových pneumatik a odstranění těch původních. K sundání pneumatiky z disku není třeba navštěvovat mechanika ani nakupovat speciální nástroje. S trochou cviku to zvládnete sami s použitím základního vybavení.

Proč si nechat zrenovovat světlomety?

26.08.2022

Polykarbonátové světlomety na automobilech mají několik výhod – oproti svým skleněným předchůdcům jsou levnější, mají nižší hmotnost a snadněji se tvarují na míru konkrétním modelům. Zároveň však disponují menší odolností a jsou náchylné k poškrábání i rychlejšímu opotřebení. S tím se však dá pracovat: místo výměny můžete světlomety na vašem autě nechat pouze zrenovovat, případně se do renovace rovnou pustit sami.

Velký rádce: Jak umýt auto

13.06.2022

Pravidelné mytí patří k základům péče o každé vozidlo. Nejenže bude vaše auto zářit čistotou, ale pokud je péče provedena správně, prodloužíte také životnost a kvalitu laku a zvýšíte i samotnou hodnotu celého auta. Bezpečně a efektivně umýt auto bez škrábanců a narušení vosku však může být docela věda. Při nesprávné péči totiž můžete nadělat víc škody než užitku.

Potřebujete vyměnit sklo?

Pro nás je to hračka!

Autosklo a pneuservis Kalfas Nupacká 42, Praha 10, 100 00 Strašnice