Pozor: během následujících týdnů se budeme stěhovat na novou adresu. O novém umístění naší provozovny vás budeme brzy informovat.

Inspirujte se v našem blogu

Velký rádce: Jak umýt auto

13.06.2022

Pravidelné mytí patří k základům péče o každé vozidlo. Nejenže bude vaše auto zářit čistotou, ale pokud je péče provedena správně, prodloužíte také životnost a kvalitu laku a zvýšíte i samotnou hodnotu celého auta. Bezpečně a efektivně umýt auto bez škrábanců a narušení vosku však může být docela věda. Při nesprávné péči totiž můžete nadělat víc škody než užitku.

Jak poznat sjeté pneumatiky a jak si změřit hloubku dezénu

23.05.2022

O povinnosti dodržovat vyhláškou stanovenou hloubku dezénu pneumatik ví každý motorista. Jak ale zjistit, kdy jsou pneumatiky sjeté a zralé na výměnu? Poradíme vám.

Jak číst značení na pneumatikách?

08.04.2022

Vybíráte nové pneumatiky na svého čtyřkolového či dvoukolého miláčka, ale nejste si jistí, co znamenají jednotlivá označení čísly a písmeny na jejich bočnicích? Výběr vám usnadní informace ve velkém technickém průkazu i náš praktický průvodce.

Nepodceňujte pravidelné čistění klimatizace – může vám ochránit zdraví

15.03.2022

Funkční klimatizace není jen otázkou parných letních měsíců, i v zimě vám přes ni proudí vzduch do auta. Na jeho kvalitě se každopádně podílí celkový stav autoklimatizace. Ta se totiž časem zanese prachem a nečistotami, čímž se nutně zvýší výskyt alergenů a roztočů.

Jak probíhá čištění interiéru auta

25.02.2022

Pokud chcete svému motorovému miláčkovi dopřát skutečně důkladnou péči, objednejte si u nás profesionální čištění interiéru. Auto vám vyčistíme tak, že budete mít pocit, jako byste si ho právě znovu přivezli zbrusu nové z prodejny.

Elektronické snímače tlaku v pneumatikách. K čemu slouží a jak probíhá montáž ventilů?

31.01.2022

Od 1. 11. 2014 jsou elektronické snímače tlaku v pneumatikách povinné pro všechna nová auta v Evropské unii. Na vozy, které byly uvedeny do provozu před rokem 2014, se toto pravidlo zatím nevztahuje, instalace tohoto zařízení může však být přínosná i pro ně, a to zejména z hlediska ekologie a bezpečnosti, ale také kvůli úspoře paliva a menšímu opotřebování vzorku na pneumatikách.

Potřebujete vyměnit sklo?

Pro nás je to hračka!

Autosklo a pneuservis Kalfas Malešická 2749/18, 130 00 Praha 3