Pozor: Dočasně nás najdete na adrese Dělnická 264/11, 170 00 Praha 7-Holešovice

Inspirujte se v našem blogu

Jak sundat pneumatiku z disku

29.09.2022

S blížící se zimou přichází také povinnost přezout auta z letních pneumatik na zimní. Pokud vaše sada zimních pneumatik dosluhuje, pravděpodobně vás čeká výměna nebo výběr nových pneumatik a odstranění těch původních. K sundání pneumatiky z disku není třeba navštěvovat mechanika ani nakupovat speciální nástroje. S trochou cviku to zvládnete sami s použitím základního vybavení.

Proč si nechat zrenovovat světlomety?

26.08.2022

Polykarbonátové světlomety na automobilech mají několik výhod – oproti svým skleněným předchůdcům jsou levnější, mají nižší hmotnost a snadněji se tvarují na míru konkrétním modelům. Zároveň však disponují menší odolností a jsou náchylné k poškrábání i rychlejšímu opotřebení. S tím se však dá pracovat: místo výměny můžete světlomety na vašem autě nechat pouze zrenovovat, případně se do renovace rovnou pustit sami.

Velký rádce: Jak umýt auto

13.06.2022

Pravidelné mytí patří k základům péče o každé vozidlo. Nejenže bude vaše auto zářit čistotou, ale pokud je péče provedena správně, prodloužíte také životnost a kvalitu laku a zvýšíte i samotnou hodnotu celého auta. Bezpečně a efektivně umýt auto bez škrábanců a narušení vosku však může být docela věda. Při nesprávné péči totiž můžete nadělat víc škody než užitku.

Jak poznat sjeté pneumatiky a jak si změřit hloubku dezénu

23.05.2022

O povinnosti dodržovat vyhláškou stanovenou hloubku dezénu pneumatik ví každý motorista. Jak ale zjistit, kdy jsou pneumatiky sjeté a zralé na výměnu? Poradíme vám.

Jak číst značení na pneumatikách?

08.04.2022

Vybíráte nové pneumatiky na svého čtyřkolového či dvoukolého miláčka, ale nejste si jistí, co znamenají jednotlivá označení čísly a písmeny na jejich bočnicích? Výběr vám usnadní informace ve velkém technickém průkazu i náš praktický průvodce.

Nepodceňujte pravidelné čistění klimatizace – může vám ochránit zdraví

15.03.2022

Funkční klimatizace není jen otázkou parných letních měsíců, i v zimě vám přes ni proudí vzduch do auta. Na jeho kvalitě se každopádně podílí celkový stav autoklimatizace. Ta se totiž časem zanese prachem a nečistotami, čímž se nutně zvýší výskyt alergenů a roztočů.

Potřebujete vyměnit sklo?

Pro nás je to hračka!

Autosklo a pneuservis Kalfas Dělnická 264/11, 170 00 Praha 7-Holešovice